Česká dopravní kancelář, dvojka mezi cestovními kancelářemi, změní příští léto dopravce svých klientů, kteří míří na dovolenou do Egypta. Lety z Prahy do Hurghady a Marsa Alam už nebude obsluhovat letecký dopravce z České republiky.
Smartwings zůstanou pouze charterové lety Čedoku do Marsa Matrouh. Lety do Hurghady a Marsa Alam od května obstará egyptský dopravce Air Cairo. Ten už z Prahy do Hurghady létá, avšak zatím pro jiné cestovní kanceláře. Do Marsa Alam plánoval otevřít pravidelnou linku minulý rok, nikdy ji však nerealizoval.
Smartwings v krátké době přichází o druhého důležitého zákazníka v České republice. V září se kancelář Blue-Style na přepravě svých klientů z ČR do Antalye, Hurghady a Marsa Alam domluvila s Ukrajinci a Turky.
Dopravce Air Cairo byl založen v roce 2003. Jeho poslední roky se nesly ve znamení zásadního rozvoje a omlazení flotily. Nyní provozuje 37 letadel, jejich průměrný věk je 7,3 roku. Flotilu tvoří šest ATR72, deset A320ceo, osmnáct A320neo a tři Embraery E190. Air Cairo také profituje z nedávného krachu konkurenta, kterým byl flyEgypt.
Připravil: Martin Bernict
Moc nerozumim tem hejtum na Smartwings. Ja s nimi vzdy spokojen... Nikdy nemam co vytknout. Ted jsme v Dominikane s Neosem od Cedoku a dokonce bych rekl, ze Smartwings na kratkem letu napr. na Kanary ma lepsi servis nez Neos. Myslim tim peci o cestujici, uklid, voda apod.
Kdo se raduje tak je zřejmě trouba, vše co se týká Smart Wings tak se týká i letiště Praha, tudíž budou jasné klacky pod nohy pro Air Cairo , pravidelné lety mají vždy přednost před dovolenkáři a na to to uhrají, za rok jsou zpátky u Smartwings.
Jestli nadáváte na Smartwings, máte se s Air Cairo a Skyline Expres opravdu na co těšit. A za zničený kufr vám letecká společnost nemůže, jestli to taky nebude tím, že lítáte pořád s těmi Vietnamskými kšunty, co jim odpadnou kolečka ještě v Praze.
Smartwings katastrofa po dovolené zničený kufr na letišti paní reklamaci uznala,ale to jsem netušil,že bude nějaký blb co sedí u počítače mít hlavní slovo a reklamaci neuzná,přitom to posuzuje z fotografie, logický, aby nemusel vyplácet škodu,nikdy více s nimi už nechci letět, tak jsem rád, že cestovky už od nich pomalu odcházejí..
Vlastimil:....jo jo, bohužel se nejedná pouze o letectví.
Každý český občan, který má radost ze ztráty výkonů a práce pro českou firmu, která zde zaměstnává české občany (včetně údržby a vysoce kvalifikovaných lidí) , české subdodavatele a odvádí v ČR daně, by si měl vyndal hlavu ze zadku, nafackovat si a pak jít a nechtít po státu zadarmo zdravotnictví, silnice, školy a školky a další a další.
Já nechápu co jsme v ČR za národ blbců.
Smartwings jsou bezkonkurenčně nejhorší a nejdražší aerolinky v Evropě a možná na světě. Tako co chtít od STBáka.
Nejsem egyptář, takže je mi to úplně jedno. Ale denní časy odletu bych spíš vítal. Co na odletu v jednu ráno vidíte za plus?? Na letistě jedu v 9 večer, takže nejdu spát. Přijedu na mrtvé letiště, kde je 95% veškerých obchodů i občerstvoven uzavřených. Na hotel v Egyptě dorazím cca v 7 ráno. A co tam?? Válet se na recepci pár hodin, než vás ubytují a pak padnout do postele.. To je den u moře navíc?
MichalC: Myslím, že jde spíš o obchodní rozhodnutí Čedoku, než Smartwings.To je jakoby jste napsal 'Škodovka se rozhodla, že mu za 500tisíc neprodá octávii, tak si koupil Mazdu'.
Celkem 26 záznamů
Copyright © 1999-2025 planes.cz | Redakční systém
Taky to nechápu. Pravda, nelítám s nima až do Egypta, jen na Řecké ostrovy, a v zásadě si nemám nač stěžovat, je to jako cesta autobusem z Prahy do Brna, občerstvení vždycky bylo, jen ty odlety by mohly být o dvě - tři hoďky pozdějc. Jen jednou při odletu z Kréty byl problém s kuframa, ale to byla spíš vina handlingu na Heraklionu, který to nedával v situaci, kdy nad Evropou bylo cca o hodinu zpožděné téměř všechno. Kufr dorazil o dva dny pozdějc a s rozervaným zipem na boční kapse. S reklamací nebyl problém, nejspíš by mi zaplatili i nový kufr.